Lido taxi Brno

Do Brna na výlet – za kulturou, historií, dobrým jídlem i párty životem!

Lido taxi Brno
non-stop taxislužba v Brně Zkrácený telefon Lido taxi Brno
Telefon Lido taxi Brno
objednávka taxislužby
Odkud Zrušit
Kam Zrušit
Vzdálenost
Odhad ceny

Mobilní aplikace LIDO taxi Brno
Apple aplikace LIDO taxi Brno
Android aplikace LIDO taxi Brno

Kam v Brně

Nuda v Brně? Tak ta rozhodně nehrozí! Naše druhé největší město totiž nabízí mnoho možností, jak příjemně strávit volný čas. Opravdu, není to pouze předposlední WC zastávka při cestě autobusem nebo autem na Slovensko, do Rakouska či až do oblíbeného Chorvatska! Brno si rozhodně zaslouží vaši větší pozornost a lepší reputaci v očích zbytku republiky. Tak už nehledejte krásy pouze v cizině, zkuste podrobit drobnohledu i skvosty České republiky – vždyť moravské velkoměsto je jedním z našich národních pokladů. Pro dnešek zapomeňte na matičku Prahu a vydejte se spolu s námi do životaplného víru brněnských ulic. Věřte, že jsou stejně zajímavé jako ty pražské a často překvapují i samotné Brňany!

Cíl zaměřen: BRNO!

A úkol: Přesunout se do něj. Strategicky, rychle… Jak na to? Nebojte, nebude to složité jako v pořadu Pevnost Boyard. Do města se totiž pohodlně dostanete snad všemi možnými dopravními prostředky – dojedete automobilem, vlakem i autobusem. Odvážnější duše si mohou troufnout na sjezd řeky Svratky či Svitavy, sportovnější jedinci využít bicykl a věčně mladí třeba skateboard. I když, při cestování z Prahy by byl možná lepší pronájem vrtulníku, který si hravě poradí i s dálničními kolonami. Konečný výběr však necháme na vašem posouzení zdravotního stavu, sil, vůle i bankovního konta. Pokud je to poslední v červených číslech, pak nezoufejte – i dobré tenisky vás do Brna donesou! Doporučujeme ovšem vyrazit s malým předstihem, třeba v říjnu – to abyste stihli rozsvěcení vánočního stromečku.

Nasedat! Naše tour de Brno začíná

Doprava vyřešena? Skvěle! Nyní je na čase naplánování pořádné, vyhlídkové jízdy po Brnu. Můžete k tomu využít typické šaliny a udělat si s nimi svou selfie anebo to vzít ve větším stylu taxíkem. Brno naštěstí disponuje obojím. Na metro ovšem nečekejte, to pod brněnskými ulicemi ještě nesviští. Pokud jste uvědomělé duše a myslíte na zdravé plíce usedlých, vsaďte opět na vlastní podrážky – o dostatek výfukových plynů v ovzduší se postarají ostatní chvátající. A kamže se to vlastně vydat?

Když milujete historii

Vytáhněte desetikorunu z kapsy a… tip pro začátek brněnského výletu je na světě! Katedrála svatého Petra a Pavla (po brněnsku jen Petrov) vám prostě nemůže uniknout! Po kochání se novogotickým chrámem můžete stejně juchat i nad morovým sloupem na Náměstí Svobody, kašnou Parnas na náměstí Zelený trh či bazilikou Nanebevzetí Panny Marie na Mendlově náměstí u centra města. Smělí nadšenci dějin mohou zaběhnout do brněnské kostnice spočítat lebky, nahlédnout do kapucínské hrobky, bloudit v labyrintu pod Zelným trhem nebo se jen projít po židovském hřbitově a vdechovat čerstvý brněnský vzduch mezi starodávnými náhrobky.

Když chcete trochu té kultury

A dostanete chuť třeba na pořádné drama. V Brně je hned několik divadel i biografů, ale ta divadla, ta mají přeci jenom lepší atmosféru, kdy si jako bonus můžete užívat i příjemné moravské nářečí. Doporučujeme se vyšňořit a za doprovodu gentlemana či gentlelady vyrazit do Národního divadla Brno, Městského divadla Brno, HaDivadla nebo slavného Mahenova divadla. Pokud vás skotačení na jevišti neláká, vystůjte si frontu na lístky v Moravském zemském muzeu, které nabízí širokou paletu výstav. Jestliže toužíte po něčem méně obvyklém, nahlédněte i do Muzea romské kultury či Muzea českého a slovenského exilu 20. století. Raději byste malůvky? I na výtvarně založené duše Brno myslí – v Moravské galerii je olejů na plátně až až!

Když se chcete bavit

Ne, že by památky a kulturní objekty nudily, ale občas je potřeba projevit životní radost i trochu aktivněji. A věřte, že v Brně to rozhodně nebude problém – vždyť se tu pravidelně koná i řada festivalů! Rozhodně si pohlídejte každoroční konání Brněnského kulturního léta, Brněnských shakespearovských her i multižánrové festivaly jako Semtex Culture či Alternativa Brno. Filmoví fandové mohou házet své kritické oko na exkluzivní snímky v rámci festivalu Cinema Mundi či v případě sympatií s gayi a lesbami navštívit film festival Mezipatra s homosexuální tematikou. Že byste raději vyrazili teď hned na pořádnou párty? Pak si trsněte v jednou z brněnských klubů! Na výběr jich je spousty, za větší pozornost však stojí dvoupatrové Mersey, Skleněná louka, Kabinet múz, Yacht nebo Sono Centrum. V některých ze jmenovaných zazáříte s náušnicemi ve tvaru disco gulí, v dalších raději vsaďte na pořádnou džísku a číro.

Když začne kručet v břiše…

Že vám při té namáhavé cestě od katedrály přes kostnici po Skleněnou louku vyhládlo? Pak se stavte na ochutnávku brněnských specialit v jedné z vyhlášených restaurací. Menu můžete prostudovat a chod po chodu okoštovat v podniku U Kastelána, restaurantu Pavillon nebo ve Forhaus. Jestliže máte raději lidovější prostředí a třeba i toužíte prohrát pár desetikaček s Petrovem v mariášku, nechte si na stůl servírovat v Hostinci u Bláhovky či v Zelené Kočce Pivárium – u micky rozhodně nepřehlédněte pečenou kačenu, vaše chuťové pohárky by přišly o pravý gurmánský požitek. Je libo něco sladšího? I cukráren je v Brně dost, výborné dortíky a zákusky mají v cukrárně Kolbaba a zapít je poté můžete i dobrým moravským vínkem ve vinárně Kohout na víně. Nebo raději v Rotor baru pořádným drinkem?

Ať jste fanatici do historie a památek, prken, co znamenají svět, vyznavači noční zábavy či věčně hladoví Otesánci, Brno vás rozhodně nezklame. Je plné zajímavých míst, která stojí za navštívení a detailní prozkoumání. I když… do tygřího výběhu v místní ZOO raději nevstupujte – nic se nemá přehánět, ani poznávání brněnských zákoutí!

Tak na co ještě čekáte?! Holá, holá, Brno už vás volá!

Podívejte se na služby, které aktuálně nabízíme

Copyright © 2015 - LIDO TAXI RADIO, spol. s r.o.